Kurumsal SEO Hizmeti

Kurumsal SEO Danışmanlığı, Kapsamlı Arama Motoru Optimizasyonu Çalışmaları

Kurumsal SEO Hizmeti (enterprise search engine optimization services) firmanızı, işletmenizi, projenizi hedef kitlenizle buluşturmanızı kolaylaştıracak bir dizi uygulamayı içeren çalışmalar bütünüdür. İnternet ortamında sizden daha küçük, daha deneyimsiz, daha az potansiyele sahip işletmelerin gerisinde olmak eminim hiç hoşunuza gitmiyordur. Diğer yandan mevcut potansiyelinizin çok çok altında talep almak da karlılığınızı düşürüyor olabilir. Reklam kampanyalarına sonu gelmeyen ücretler ödemek yerine profesyonel SEO desteği alabilirsiniz.

Müesseseler için SEO hizmeti avantajları nelerdir sorusuyla sıkça karşılaşıyoruz. Hemen herkesin artık bildiği gibi arama motorları arasında Google ülkemizde %90’a yakın Pazar payında yerini alan adeta rakipsiz konumdaki firma olarak dikkat çekiyor. Bu platform üzerinden ürün veya hizmetlerinizi insanlarla buluşturmanın en önemli koşulu ise anahtar kelimelerinizde ilk sayfa sonuçları arasında yer alabilmek. Bu sıralamada yer edinmek

 • Web site trafiği
 • Ürün Satışı
 • Hizmet Potansiyeli
 • Marka Bilinirliği

Konularında artış grafiği yakalamanızı sağlayacaktır. Arama motoru optimizasyon çalışmaları, Türkiye genelinde ya da global ölçekte kurumsal SEO gereksinimleriniz fark etmeksizin size artı değerler katacaktır.

Kurumsal SEO Hizmeti Nedir?

Kurumsal SEO nedir sorusunun cevabını verebilmek için hangi koşulların iyileştirildiğini açıklayabiliriz. Arama motoru dostu bir web sitenizin olması için gerekli olan tüm koşulları sağladığınızda, pek çok rakibi geride bırakabilecek bir alt yapıya da sahip olmuş olursunuz. SEO stratejisini üç ana başlıkta toparlayabiliriz:

 • İç SEO (on page SEO)
 • Dış SEO (off page SEO)
 • Özgün İçerik

Arama motorları web sitelerini bot yazılımlarının ziyaretleriyle denetler ve bir değer atarlar. Temiz kodlama ve SEO yönergelerine uygun bir web sitesi ile İç SEO koşullarını yerine getirerek ilk adımı atmalısınız.

Web siteniz dijital dünyada ne kadar bilinir konumdaysa sektöründe o kadar otoriter kabul edilir. Bu bilinirliği sağlamanın yolu da sosyal medyadan farklı web sitelere kadar geniş ama bilinçli backlink ağına sahip olmanızdır. Alan adı otoriteniz tek başına olmasa da SEO’nun önemli üç kriterinden biridir.

Özgün içerik ise diğer iki koşuldan da değerli ve en fazla özen gösterilmesi gereken konudur. İçeriğiniz hem özgün hem de kaliteli olduğu oranda üst sıralarda yer alabilme eğiliminde olacaktır. Web sektöründeki deneyimimle sektörünüzü tüm detaylarıyla analiz ediyor ve çalışmaların yol haritasıyla ilgili sizleri bilgilendiriyorum. Web sitenizin SEO çalışmalarına uygun olup olmadığını öğrenmek için aşağıdaki ücretsiz SEO Analiz aracına domaininizi girerek bilgi talep edebilirsiniz.

Müesese SEO Hizmeti
Kurumsal SEO Hizmeti Nedir
Ücretsiz SEO Analizi

  Kurumsal SEO Hizmeti Nasıl Yapılıyor?

  kurumsal-seo-nasil-yapiliyor

  SEO Hizmeti detay ve UX açısından web site yapınızı güçlendirir.

  on-page-seo

  Kurumsal SEO Hizmeti ile kullanıcı dostu
  web siteleri oluşturabilirsiniz.

  yerel-seo-hedeflemesi

  SEO uygulamalarının başlangıcından gelinen
  aşamaya kadar karşılaştırmalı raporlama sunulur.

  1

  SEO Analizi ve Anahtar Kelime Analizi

  • Alanının en yetkin SEO yazılım algoritmasına sahip Ahrefs ile tamamen somut verilere dayanan web site analizi.
  • Sektörünüze özel tüm Google aramalarını inceleyerek verim alma ihtimali yüksek anahtar kelime analizi.
  • Yazılımsal açıdan ve kullanıcı deneyimi açısından mevcut web sitenizin SEO Analizi.
  2

  On Page SEO Çalışmaları

  • Analiz sonuçlarına göre yazılımsal revizelerin uygulanması.
  • SEO eklenti vb. bileşenlerin sitenize entegrasyonu, ayarlarının yapılması.
  • Hedef kitlenizle iletişim kurmanızı kolaylaştıracak tüm sayfa içi yapıların yerleşimi, tasarımı ve kullanıma hazır hale getirilmesi (iletişim formu, ürün sihirbazı, veri toplama araçları).
  • Web sitenizin trafiğini yakından takip etmek ve raporlamalarımda kullanmak üzere Google Analytics kurulumu.
  3

  Görsel Tasarım İyileştirilmesi

  • Kullanıcıların önemli sayfalarınıza ilk girdikleri andan itibaren aradıklarını bulabileceklerini ve üstün özelliklerinizi yansıtan görsel tasarımların sayfalara yerleşimi.
  • İhtiyaçlarınıza göre video, ses dosyası veya infografik ile yüksek etkileşim hedeflemesi.
  4

  Kaliteli, Özgün İçerik Yazımı

  • Ürün veya hizmetlerinizi profesyonel dille anlatan metinlerin hazırlanması.
  • Anahtar kelimelerinizin uygun sayfalara metin içerisinde SEO uyumlu olarak yerleşimi.
  • Haftalık belirlenen sayıda blog girişleri ile web site güncelliğine süreklilik kazandırılması
  5

  Yerel SEO Hedeflemesi

  Her işletmenin ana hedefinin olduğu il veya iller bulunmaktadır. Bunlardan başlayarak genel arama sonuçlarında otorite sahibi olmak daha faydalı olacaktır. Bu amaçla:

  • En fazla kullanılan harita, yerel rehber vb. araçlara web sitenizin, adresinizin kaydedilmesi. Mevcut kayıtların revize edilmesi.
  • Google My Business,Facebook, instagram, Twitter gibi bulunabilirliğinizi arttıracak tüm mecralarda yerel paylaşımların organize edilmesi.
  • Konumunuza göre seçilen anahtar kelimelerle yazılacak blog yazılarının ön plana çıkarmak istediğiniz sayfalara linklenmesi.

  6

  Analiz, Ölçeme, Durum Değerlendirme

  Yapılan çalışmaların verimliliğini ölçmek adına:

  • Google Analytics kayıtlarının raporlanması
  • Web sitenin güncel durumunu gösteren SEO Analizinin raporlanması
  • Anahtar kelime sıralamalarınızın genel ve yerel aramalara göre exel tablosuna işlenerek raporlanması
  • Yükseliş veya düşüş görülen alanların tüm şeffaflığıyla sunulması.

  Kurumsal SEO Danışmanı ve bir SEO uzmanı olarak çalışmalarımı deneyimlerimle sürekli güncelliyor, Google algoritmalarındaki değişikliklere göre revize ediyorum. Unutulmamalı ki SEO çalışmaları sadece web sitenizin arama sonuçlarında ilk sıraya getirilmesi için yapılmamaktadır. Aynı zamanda çok daha kullanışlı ve sorunsuz bir web sitesi elde edilmektedir. Arama sonuçlarındaki yükselme de bu kriterin yerine getirilmesiyle mümkün olmaktadır.

  Organik Trafik Artışı

  Kurum, kuruluş ya da işletmenizin potansiyelini arttırmak mı istiyorsunuz? Nasıl yapacağınızı bilmiyor veya uygulamak için yeterli vaktiniz yok mu? O zaman sizi profesyonel bir Kurumsal SEO uzmanı ile çalışmaya davet ediyorum. SEO hizmeti veren şirketler ve ekiplerden farklı olarak tüm çalışmalarınız tek elden, iletişim karmaşası olmadan yürütülmektedir. Çalışma yaptığım web sitelerinde asıl hedeflemem sıralama başarısından daha çok organik trafik çekebilecek kaliteye sahip olabilmektir. Sonrasında arzu edilen hedeflere ulaşmak çok daha kolay olacaktır. Sektörünüzün kurumsal SEO hizmetine uygun olup olmadığını belirlemek, Kurumsal SEO Hizmeti, SEO ücretleri hakkında bilgi almak için iletişime geçebilirsiniz.

  ornek-excel-organik-anahtar-kelime-siralama-raporu-1

  Örnek Anahtar Kelime Sıralama Raporu Excel Dosyasını İndirmek İster Misiniz?

  Örnek Anahtar Kelime Sıralama Raporu

  Neden SEO Uzmanı Abdullah Karakuş ile Çalışmalısınız?

  Kurumsal SEO Hizmeti
  • Çalışmalarımın öncesi ve sonrasını tamamen karşılaştırılabilir global araçlar yardımıyla raporluyorum.
  • Dijital dünyadaki tüm ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek bir rehber olarak sürekli sizinle irtibatta kalarak stratejilerimi projelendiriyorum.
  • Profesyonel bir metin yazarı olarak hangi konunun nasıl yazılması gerektiğini SEO kuralları çerçevesinde kusursuz planlıyorum.
  • Web tasarım, sosyal medya yönetimi, reklam kampanyası deneyimlerimle her türlü çalışma için başka bir hizmete ihtiyacınız olmayacak çalışmalar yürütmekteyim.

  SEO Hizmeti Fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için web site adresinizi ve ön çalışmanız varsa hedeflediğiniz anahtar kelimeleri ileterek teklif alabilirsiniz.

  indirebileceginiz

  Faydalı SEO-Yazım Materyalleri

  APA Kuralları PDF Kitapçığı
  APA Kuralları PDF Kitapçığı
  Ping Siteleri Word Belgesi
  Ping Siteleri Word Belgesi
  PDF Backlink Kaynakları Excel Listesi
  PDF Backlink Kaynakları Excel Listesi

   There are 2 comments on this post
   1. Haluk Alnıaçık
    Mart 27, 2019, 1:19 am

    Detaylı açıklamalar için elinize sağlık. Google’ın 12 martta çok kapsamlı bir güncelleme yaptığı söylendi. o tarihten beri web sitemin anahtar kelimelerinde sıralama yükselişi oldu ve ziyaretçi sayım oldukça arttı. sizce bu durum kalıcı olur mu?

   2. Mart 27, 2019, 1:40 am

    Haluk Bey ben de teşekkür ederim yorumunuz için. Sorunuza gelince Google 2018 yılında hiç yapmadığı kadar çok irili ufaklı algoritma güncellemesi yaptı. Bu son güncellemeden önce sağlık kategorisinde, yetkinliği olmadan sadece haber-blog yazısı şeklinde yayın yapan sayfaların düşüş yaşadığını gördük. Diğer güncellemeler daha çok mobil uyumluluk ve reklam verenlere yönelikti. Her geniş çaplı güncelleme sonrası dalgalanma yaşanır ancak sonradan gerileyen web sitelerinin zamanla; bir problemleri yoksa geri yükseldiğini görürüz. Tahminim içeriğiniz özgün ve kaliteliyse tekrar gerileme yaşamayacağınız yönünde. Dilerseniz sayfadaki formdan ücretsiz SEO analizi talep edebilirsiniz.