Kurumsal SEO Danışmanlığı

Kurumsal SEO Danışmanlığı: Ticari işletme web sitelerinin anahtar kelimeleri için arama motoru aramalarında ön plana çıkmasını sağlayan çalışmalardır.

Arama motorlarında ilk sayfada veya ön sırada yer alınmak istenmesinin tabi ki en büyük nedeni potansiyel kitle trafiğinin sayfaya çekilebilmesi.

Çoğu sektör için sadece ilk sayfada yer almak yeterli gelmeyebilir. Çünkü her sıralamanın ortalama bir geri dönüş kazanma eğilimi vardır.

Google istatistiklerine göre organik arama sonuçları arasında:

Kurumsal SEO Danışmanlığı
Kurumsal SEO Danışmanlığı
 1. Sıradaki web sitesi tüm kullanıcıların %33’ünü
 2. Konumdaki web sitesi %18’ini
 3. Basamaktaki web sitesi ise %12’sini

ziyaretçi olarak kazanmaktadır. Görüldüğü üzere ilk 3 sıra tüm ziyaretçilerin yaklaşık %70’ini kazanmakta. İşte bu nedenle ilk sayfada yer almak önemli bir avantajken, ilk 3 sırada yer almak çok daha önemli bir detay.

Organik arama sonuçları içerisinde yer almanın bir avantajı daha vardır. Arama yapan kullanıcılar doğrudan potansiyel müşterilerinizdir diyebiliriz. Çünkü aradıkları kelime sizin ürün, hizmet veya sektörünüzle ilgilidir.

Neden Kurumsal SEO Hizmeti?

Kurumsal SEO hizmeti, genel arama motoru optimizasyonlarından bazı yönleriyle ayrılmaktadır. Söz konusu işletmenin konumu, kapasitesi ve kurumsal kimliğinin korunması gibi pek çok kriterin bir arada değerlendirilmesi gerekmektedir.

Kurumsal SEO Danışmanlığı detaylarını maddelendirecek olursak:

 • Yerel bir işletme mi olduğu veya kaç noktaya hizmet verilebildiği
 • Sektördeki rakiplerden artı ve eksi yönlerin belirlenmesi
 • Üretim, hizmet verebilme kapasitesi
 • Hedef kitlenin sosyo kültürel analizi
 • Kurumsal kimliğinin zarar görmeden aynı çizgide devam ettirilmesi
 • Web site alt yapısının değişim gerektirip gerektirmediği

konu başlıklarının irdelenerek, SEO çalışmalarında kullanılacak en uygun yol haritasının belirlenmesi önemlidir.

SEO Hizmeti Nedir?

SEO açılımı Search Engine Optimization olan ve dilimize Arama Motoru Optimizasyonu olarak çevrilen bir terimdir. Bu hizmetin açılımı ise bir web sitesinin kullanılabilirlik seviyesinin maksimuma çıkarılması, içerik kalitesinin arttırılması, site dışı kaynaklarca bilinirliğinin arttırılmasıdır.

SEO hizmeti almak isteyen web site sahiplerine optimizasyon çalışmalarını üç başlık altında yürütülen çalışmalar bütünü olarak özetleyebiliriz.

0
Teknik SEO
Web sitenizin alt yapısını, tasarımını, kod bütünlüğünü arama motoru standartlarına uygun şekilde yapılandırmak üzere analiz ediyor, gerekli revizelerin uygulanmasını sağlıyorum.
0
Site İçi SEO
Ön planda yer almak istediğiniz anahtar kelimelerinize göre içerik yazımını, URL kullanımını ve semantik yapının oluşturulmasını hedefliyorum.
0
Site Dışı SEO
Site dışı SEO çalışmalarını dijital yol tarifi olarak adlandırabiliriz. Otoriter sayfalardan sitenizdeki hedef içeriklere link ağları kurarak bilinirliğinin arttırılmasını sağlıyorum.
Kurumsal SEO Danışmanlığı Almalı mıyım?
Kurumsal SEO Danışmanlığı Almalı mıyım?

Kurumsal SEO Danışmanlığı Almalı mıyım?

SEO danışmanlığı hizmetine ihtiyaç duyup duymamanız tamamen sizin arama motorlarına uygun bir web sitesi oluşturmak için yeterli bilgiye sahip olmanız ve bu bilgileri uygulamaya geçirebilmenize bağlı olarak değişecek bir konudur.

Günümüzde internet kullanıcılarının pek çok lokasyonda %90’a yakın kullandığı arama motoru Google’dır. Bu açıdan bizzat arama motoru devi kendi web sitesinde Google Dostu Bir Site Oluşturma Adımları yazısında tüm detaylara yer vermese de temel çalışmaları özetlemiştir.

Arama motorunun SEO Başlangıç Kılavuzu elbetteki oldukça faydalı bilgileri içermekte. ancak web sitelerinin sıralamasını doğrudan kimse belirlemiyor. Sıralama tamamen belirli kriterlere göre kodlanmış olan bir algoritma tarafından yönetilmekte.

Bir kurumsal SEO uzmanı, çalışma yaptığı sitelerden edindiği tecrübelerle bu algoritmanın nasıl çalıştığı konusunda ortalama bir kullanıcıya göre çok daha fazla bilgi sahibidir. Bu nedenle tüm yönleriyle açıklanmayan SEO gerekliliklerini bilir ve çalışmalarını bu yönde yürütebilir.

SEO Hizmeti Fiyatları

SEO hizmeti fiyatları, SEO uzmanı olan kişinin alanındaki tecrübesine, yürütülecek çalışmanın rakip siteler açısından zorluk derecesine göre belirlenmektedir. Bazı kurumsal web sitelerinin danışmanlık, SEO Uyumlu Makale ihtiyacı olurken kimi internet sayfaları için doğrudan çalışma yürütülmesi gerekmektedir.

Bir diğer kriter de yerel veya global hedeflemeye göre çalışma sınırlarının değişiklik göstermesidir. Söz gelimi SEO İstanbul hedeflemesi için yürütülen çalışmalarıyla SEO Türkiye geneli hedefleme için yürütülen çalışmalar elbette ki farklılık göstermektedir. Sizin için uygun olan SEO Hizmeti fiyat teklifi için iletişime geçebilirsiniz.

SEO Hizmeti Fiyat 1
Standart
SEO Hizmeti
TL500
 • Düşük rekabet anahtar kelimeler için ideal uygulamaları içerir.
 • Temel site içi SEO optimizasyonları
 • Başlangıç seviye site dışı SEO çalışmaları
 • Minimum 2 ay çalışma süresi
Standart SEO
SEO Hizmeti Fiyat 2
Rekabetçi
SEO Hizmeti
TL1250
 • Orta zorluktaki anahtar kelimeler için ideal uygulamaları içerir.
 • Tüm site içi SEO optimizasyonları
 • Orta seviye site dışı SEO çalışmaları
 • Temel teknik SEO Çalışmaları
 • Haftalık 1 özgün içerik yazımı
 • Minimum 4 ay çalışma süresi
Rekabetçi SEO
SEO Hizmeti Fiyat 3
Üst Düzey
SEO Hizmeti
TL2500
 • Yüksek rekabet anahtar kelimeler için ideal uygulamaları içerir.
 • Tüm site içi SEO optimizasyonları
 • İleri seviye site dışı SEO çalışmaları
 • Tüm teknik SEO çalışmaları
 • Haftalık 2 özgün içerik yazımı
 • Aylık Detaylı Raporlama
 • Minimum 6 ay çalışma süresi
Üst Düzey SEO
Kurumsal SEO Danışmanlığı
There are 3 comments on this post
 1. Sadi Ercan
  Mart 24, 2019, 7:55 pm

  Yazınızda geçen Google seo açıklamalarından haberim yoktu. Çok faydalı oldu teşekkür ederim. Standart seo hizmetini nasıl anahtar kelimeler için önerirsiniz?

  • Abdullah Karakuş
   Mart 24, 2019, 8:05 pm

   Görüşünüz için ben de teşekkür ederim. Standart SEO hizmetinden verim aldığımız anahtar kelime çalışmaları genellikle aranma hacmi 150-900 aralığında olan yerel SEO hedeflemeleridir. Web sitenizin durumunu bilmeden doğrudan faydalı olacağını net olarak cevaplayamam maalesef. Site adresinizi iletişim formlarından iletirseniz daha açıklayıcı cevap verebilirim.

   Anahtar kelimelerinizin arama hacimleri hakkında ücretsiz olan https://neilpatel.com/ubersuggest/ adresinden fikir edinebilirsiniz.

 2. Kerim
  Temmuz 14, 2021, 3:12 pm

  Kurumsal seo danışmanlığı almamız durumunda web sitemizde ne gibi değişiklikler yapmanız gerekiyor. Örneğin ben tasarımın hiç değişmemesini tercih ederim.